از نظر کاربران چه سایتی بهتر است

امروزه با فراگیر شدن شبکه اینترنت بین عموم مردم کاربران کمی سختگیر شده اند و به هر سایتی رجوع نمی کنند.

با بررسی آمار ها و سلیقه ها ها به این نتیجه می رسیم که با رعایت بعضی نکات میشه کاربر را ترقیب کرد که در سایت مورد نظر ما وقت بگذارد.

تو این مقاله بررسی کردیم که چه نکاتی برای کاربر بیشتر اهمیت دارد پس تا آخر با ما همراه باشید.

 

از نظر کاربران چه سایتی بهتر است

 

۱با کاربر قهر نباشید:

بسیاری از مدیران سایت ها خود را از کاربران جدا میکنند برای نشان دادن خود در سطح بالاتر هر کاری میکنند.

کاربران به سایت هایی جذب میشوند که مدیرانی از میان کاربران دارند و فکر نمیکنند که کاربر فقط بهره بردار است بلکه فکر میکنند که کاربر یک دوست برای آنهاست نمونه ی بارز این موارد شبکه های اجتماعی مخصوصا Facebook است.مدیران این شبکه اجتماعی از همان روز اول در کنار کاربران بودند.اما نقطه ی مقابل شاید این نمونه مدیران سایت Google هستند که همیشه از کنار کاربران بودند ترس دارند به صورتی که حتی بعضی از مدیران این سایت با نام های غیرواقعی در Facebook عضو هستند.

۲کاربران را وادار به اشتراک کنید:

نظر سنجی ایجاد کنید٬از بهترین پیشنهاد قدردانی کنید و به مواردی بپردازید که کاربر علاقه پیدا کند در سایت دخالت کند٬ اظهار نظر کند و در نتیجه بحث ایجاد بشه.بهترین موردی که میتوان به آن اشاره کرد اهمیت دادن به نظاات کاربران هست با ایجاد نظر سنجی میتونید از کاربران در یک مورد نظر بخواهید.

۳تجربیات خود را به اشتراک بزارید

جدیدا سایت هایی به وجود آمده اند که میتوانید به مدت ۲۴ ساعت روی سیستم خود نصب کنید و این نرم افزار کارهای شما را بررسی میکند و اطلاعات شما مثل بیشترین نرم افزار استفاده شده و محبوب ترین نرم افزار شما را به صورت تصویر نمایش میده یک نمونه از این سایت ها Wakoopa میباشد.کار با این نرم افزار خیلی ساده است و مهم ترین نکته این هست که شخصیت اینترنتی شما را بیشتر نشون میده و باعث میشه که کاربران به شما احساس نزدیکی بیشتری بکنند.

۴بحث ایجاد کنید:

گوگل از سایت هایی خوشش میاد که در آنها بحث وجود داشته باشه و هر چند مدت یک بار که اسپایدر برای بررسی و ایندکس مطالب جدید وارد سایت میشود با مطالب جدید برخورد کنه و آنها را را ایندکس کنه.پس بحث ایجاد کنید زیرا خود بحث باعث ایندکس شدن بهتر میشن و همچنین کاربران از سایت هایی که فقط موضوع ایجاد میشه خوششون نمیاد کاربران از سایتی خوششون میاد که در اونها تحرک و پویایی باشه.

۵. شبکه های اجتماعی:

شبکه های اجتماعی مانند Facebook یا Twitter امروزه نقش مهمی در گسترش اطلاعات دارند و استفاده از این شبکه ها در حال افزایش چشم گیری است.شما میتونید با قرار دادن دکمه های اشتراک و ایجاد صفحه های مخصوص سایت٬سایت خود را بسیار گسترش بدید اگر شما به دنبال BackLink هم هستید این سایت ها میتونن به دلیل Page Rank بالا برای شما خیلی مفید باشند پس حتما استفاده از این شبکه ها را در اولیوت قرار بدید.

۶سایت خود را با تمامی مرورگر ها هماهنگ کنید:

خیلی وقته که استفاده از اینترنت اکسپلورر کاهش یافته مخصوصا با آمدن مرورگرهای جدید مانند فایرفاکس و کروم علاقه و ترجیح کاربران به سمت این مرورگرها می باشد.کار شما این است  که با آنالیز سایت خود ببینید چه نوع سیستم ها یا مرورگرهایی محبوب هست و سعی کنید برنامه خود رو بر اساس آنها پایه ریزی کنید.

۷تبلیغات زیاد قرار ندهید:

من با سایت های زیادی برخورد کردم که به مقداری زیاد بود که بارگزاری یک صفحه تا ۱۰ ۲۰ ثانیه هم طول میکشید شک نکنید اگر لود سایت شما از ۵ ثانیه بیشتر شد و عکس های زیادی داشت شما در حال از دست دادن بازدید کننده های خود هستید.چیزی که شما به دنبالش هستید جلب رضایت کاربران و در نتیجه سئو بهتر هست٬امروزه موتورهای جستجو مخصوصا گوگل اهمیت زیادی به سرعت بارگزاری سایت ها و تبلیغات زیاد می دهند.

۸اخبار منتشر کنید:

کاربران دوست دارند از اخرین اخبار و تحولات سایت شما با خبر باشند حتما با کوچکترین تغییری در سایت خود ایجاد کردید این تغییرات را اعلام کنید و نظر آن ها را در مورد تغییر انجام شده بخواهید.در این صورت شما باز هم به کاربران نشان می دهید که برای آنها اهمیت قائل هستید و سایت را برای آنها ساخته اید.

۹محل گپ و گفتگو راه بیندازید:

این بخش بیشتر مرتبط با انجمن ها است.اگر انجمن دارید و فکر میکنید چت باکس میتونه برای شما کارآیی داشته باشه حتما چت باکس راه اندازی کنید تا کاربران جذب انجمن شما بشوند.

۱۰دروغ نگویید:

خیلی از سایت ها برای جذب کاربر به روش های نمایش آمار دروغین روی میاورند مخصوصا سایت های موزیک و فیلم که رقابت بیشتری در بین آنها وجود دارد اگر  کاربر متوجه بشود که دروغ گفتید از سایت شما تصویر ذهنی درستی به خاطر نمی سپارد و مطمئنا به بسیاری از همکاران و دوستان خود هم در این مورد اطلاع میدهد و به این ترتیب یک بازدید کننده میتواند به عامل دفع کاربر از سایت تبدیل شود.

 

شاید در نگاه اول این مسائل خیلی سطحی به نظر بیاید ولی برای کاربران شاید اهمیت داشته باشد

پس با رعایت این نکات برای بهتر دیده شدن قدم بردارید.

وقتی به نظر کاربر احترام بگذارید در واقع او را مجبور می کنید که سایت شما را به خاطر بسپارد و به نسبت مطالب سایت اولین گزینه برای رفع نیاز اولین گزینه شما و سایت شما باشد.

دیدگاه خود را ارسال کنید...