اهمیت سئو در موفقیت کسب و کار

همانطور که می دانید امروزه حضور در دنیای مجازی برای بقا در بازار کسب و کار امری انکار ناپذیر است.در اولین قدم شما باید یک وب سایت برای خود طراحی کنید،اما در نظر داشته باشید طراحی یک سایت بدون سئو تنها رها کردن چندین صفحه میان میلیون ها صفحه موجود در دنیای وب است و نتیجه ای و بازدهی برای شما دربر نخواهد داشت.پس ” موفقیت شما ” به قرار داشتن در میان چندین صفحه اول نتایج موتورهای جستجو  گر بستگی دارد.

اهمیت سئو در موفقیت کسب و کار

اهمیت سئو در موفقیت کسب و کار

به این منظور باید طراحی سایت خود را منطبق با الگوریتم های موتور های جست و جو انجام دهید، در غیر اینصورت شانسی برای حضور در نتایج جست و جو ها نخواهید داشت. گفتنی است تنها یک درصد از افرادی که در بازاریابی اینترنتی تبحر دارند، به وسیله ی دانش خود کسب درآمد می کنند، چون این دسته از افراد می دانند چگونه سایت را گسترش دهند.

نقش سئو چیست؟

در واقع نقش کلیدی که سئو در موفقیت کسب و کار شما ایفا می کند، چیزی جز فهماندن این موضوع به موتور های جست و جو که هر صفحه از وب سایت شما چه موضوعی را به بازدید کننده ارائه می کند نیست. پس تنها با داشتن یک وب سایت بسیار منظم  و مجهز نمی توان انتظار بازدهی مالی فراوان داشت.

مشتریان باید قادر باشند تا شما را پیدا کنند.

سئو چگونه کار میکند

در ابتدا برای درک نقش سئو در موفقیت فعالیت شما، باید با الگوریتم های موتور های جست و جو آشنا شوید تا بتوانید ارتباط وبسایت خود را با عباراتی که کاربران در مورد آن ها جستجو می کنند دریابید. این الگوریتم ها،چیزی جز فرمول های ریاضی نبوده و اهمیتی به گرافیک و قابلیت های استفاده شده در طراحی سایت نمی دهند.

آن ها محتوا و نحوه کدنویسی وبسایت شما را ملاک قرار می دهند.

برای افزایش نقش سئو در موفقیت کسب و کار ناچار باید تغییراتی را در وب سایت خود اعمال کنید. برای این کار قسمت های مهم تر وب سایت را مشخص کرده و اجاز دهید کلمات کلیدی برای الگوریتم های موتور های جست وجو مشخص شوند. با انجام این عمل موتور های جست و جو سایت شما را راحت تر بهینه سازی کرده و در نتایج جست و جویشان قرار می دهند.

گفتنی است نحوه این عمل بدین صورت است که اسپاید ها به فرمان خزنده ها وارد سایت شما شده و آن را بررسی می کنند. سایت شما باید طوری باشد که آن ها را به قسمت هایی که شما می خواهید هدایت کند تا نکات مثبت را پیدا کنند. این کار به وسیله ی موارد از جمله طراحی وب سایت مناسب ، مسیریابی های صحیح سایت و ساختار لینک های داخلی قابل انجام می باشد.

مسلما بهینه سازی وب سایت امری بسیار پیچیده تر از موضوعات بررسی شده است،اما به منظور بیان کلیات این امر و اهمیت آن در کار شما، به زبانی ساده به بررسی آن پرداختیم.

برای دریافت مشاوره تخصصی درباره بهینه سازی وب سایت خود با اسپادان وب تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...